Wentylatory przemysłowe Ebm Papst

POPULARNE KATEGORIE

Wentylatory kanałowe

Wentylatory kanałowe jak sama nazwa wskazuje są przeznaczone do instalowania w kanałach. Wentylatory kanałowe mogą pracować jako wyciągowe bądź wywiewne - wszystko zależy od zapotrzebowania. Urządzenia wyróżnia między innymi emitowany niski poziom hałasu i dość niewielkie zużycie energii. Wentylatory kanałowe zwłaszcza te przemysłowe najczęściej montowane w halach produkcyjnych. Jednak to nie jedyne miejsca w których znajdują one zastosowanie zdarza się, że montowane są w domostwach gdzie istnieje konieczność wdrożenia prawidłowej wentylacji. Przeważnie montowane w kanałach wentylacyjnych doprowadzanych do kuchni i łazienek. Prezentowane wentylatory osiowe oraz kanałowe należą do szerokiej grupy produktów dla wielu zastosowań. Dzięki dużej różnorodności wentylatorów i oraz szerokiemu zakresu rozmiarów i wydajności możemy zaproponować właściwe rozwiązanie zarówno dla wymagającego przemysłu jak i budownictwa mieszkaniowego, komercyjnego itd.

Budowa i silniki wentylatorów osiowych i kanałowych

Standardowo wentylatory wykonywane są ze stali czarnej malowanej proszkowo. Możemy zaproponować także wentylatory ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej. Wyposażone są w silniki jednofazowe oraz trójfazowe przystosowane do pracy z falownikiem i regulatorami. Wentylatory posiadają napęd bezpośredni, natomiast urządzenia przeznaczone do pracy w środowisku o podwyższonej wilgotności wyposażone są w napęd pasowy. Oferujemy także wersje przeciwwybuchowe ATEX wentylatorów kanałowych czy osiowych.

Możliwości wentylatorów kanałowych

Wentylatory w wersji standardowej przeznaczone są do przetłaczania powietrza o temperaturze do 80 °C. Wykonujemy także urządzenia z podwyższoną odpornością na wysoka temperaturę, które pracują z medium do 200 °C. Wentylatory można łączyć w sekcje w celu podniesienia parametrów systemu wentylacji.

Zastosowanie wentylatorów kanałowych i osiowych

Wentylatory osiowe wykorzystywane są najczęściej jako wentylatory ścienne w budownictwie mieszkaniowym, komerecyjnym, a także w obiektach przemysłowych, halach, magazynach. Wentylatory kanałowe biorą udział w transporcie czystego lub lekko zabrudzonego powietrza. Osiowe i kanałowe wentylatory odnajdziemy w wielu przemysłowych i nieprzemysłowych systemach wentylacji:
  • systemy oddymiania,
  • układy oczyszczania powietrza z dymów, oparów, par,
  • systemy i urządzenia wymiany ciepła,
  • przemysł ciężki, włókienniczy, spożywczy, papierniczy, lakierniczy i inne,
  • wszędzie tam, gdzie niezbędne jest transportowanie dużej ilości powietrza z niewielkim spadkiem ciśnienia.

Copyright 2021 www.luftberg.pl - wentylatory przemysłowe. Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Projekt i realizacja Click Media
ZAPYTAJ O PRODUKTY
0
var _smartsupp=_smartsupp||{};_smartsupp.key="6a544a95a9beda678bd50748fa3b4f4e8e877fde",window.smartsupp||function(t){var a,e,s=smartsupp=function(){s._.push(arguments)};s._=[],a=t.getElementsByTagName("script")[0],(e=t.createElement("script")).type="text/javascript",e.charset="utf-8",e.async=!0,e.src="//www.smartsuppchat.com/loader.js?",a.parentNode.insertBefore(e,a)}(document);